Merhaba Doğa Gönüllüleri;

Ege Orman Vakfı; gönüllüleri ile birlikte 20 yıldır “ Gelecek Kuşaklar Orman yok Demesin” diye; tükenmekte olan doğamızı, ve çevresel geleceğimizi korumak için her sene bir öncesine göre daha çok çalışmaktadır.

Yazın kavurucu sıcaklar ağaçları da kavurmakta, artan sıcaklıklarla beraber çıkan yangınlarda hektarlarca orman alanı yok olmaktadır. Milyonlarca ağacımız ile birlikte içinde yaşayan geyikler, kuşlar, böcekler de kül olmaktadır. Zararın maddi bölümü telafi edilebilir ama asıl o yöredeki hayat bitmekte, koca ekosistemler içindeki bitkileri ve hayvanları ile beraber çökmekte. Orman yangınlarının önüne geçmenin,kumsalımızın, koylarımızın, ırmaklarımızın, göllerimizin, denizimizi  korumanın yolu eğitimden geçiyor.


Ege Orman Vakfının gönüllü ordusuna katılımınız bunun için çok önemli.

Gönüllülük; iyi ve doğru olduğuna inandığı bir amaç uğruna çalışan, emeğinin karşılığını ‘yarını yakalayarak’ alacağını bilendir. Gönüllülük; çevreye, içinde yaşanılan topluma ve parçası olduğu dünyaya karşı duyarlı olmaktır. Sizin çabalarınızla, Ege Orman Vakfının amaçları ancak gönüllülerimizin karşılıksız çabaları ile hayat bulmaktadır.

Farklı meslek gruplarından birikimlerini değişik ölçek ve nitelikteki projelerimize aktaracak uzman gönüllülere, farklı alanlarda eğitim alan üniversite öğrencilerine,  gönüllü eğitimcilere her zaman Ege Orman Vakfının ihtiyacı var.

Birlikte; Ege Orman Vakfı bürosunda düzenlenen “ Salı Gönüllü Buluşmaları “ ile değişik konularda konusunda uzman kişilerden bilgi alarak zenginleşiyor, gelişiyor, paylaşımlarımızı çoğaltarak kocaman bir aile oluyoruz. Kayıtlı gönüllülerimize etkinliklerimiz telefonlarına SMS yolu ile iletiliyor, birlikte doğa gezileri, fidan dikim törenleri, eğitimler ve atölye çalışmaları düzenleniyor.


Ege Orman Vakfı Gönüllüsü Olmak Bir Ayrıcalıktır.

Ege Orman Vakfı Gönüllüleri;

 • Yirmi yıllık bir sivil toplum kuruluşunun insan birikiminin parçası olur,
 • Çevre ve Kırsal Kalkınma projelerinde yer alır,
 • Toplumsal yarar sağlayan etkinliklerde bulunur,
 • Yeni ilgi alanlarıyla tanışır,
 • Yeteneklerini geliştirir ve yeni beceriler kazanır,
 • Yeni bir çevre edinir.  

Daha iyi bir dünyada hep beraber yaşamak ve yaşatmak için bizimle beraber gönüllü eğitmen olarak ya da aşağıda belirtilen yaptığımız diğer çalışmalara destek vererek bizimle olmak ister misiniz?

Gönüllü formlarına Vakfımızın bürolarından ve WEB sitemizde bulabilirsiniz.

 • İletişim Gönüllüsü: Vakfın etkinlik noktalarında, iletişim faaliyetleriyle ilgili konularda destek verir (stand tanıtımları, yerel medya ile ilişkiler vb.).
 • Kaynak Oluşturma ve Tanıtım Gönüllüsü: Vakfın etkinlik noktalarında, fuarlarda, sokak etkinliklerinde ve çeşitli kurum ve kuruluşların etkinliklerinde yer alan stant çalışmalarına yardımcı olur, bu çalışmalar sonucu ayni ve/veya nakdi kaynak temin edilmesini sağlar.
 • Teknoloji Gönüllüsü: Vakfın etkinlik noktalarında ve bürolarımızda kullanılan bilgisayar ve ekipmanlara destek verir.
 • Proje Gönüllüsü: Proje ve organizasyon bazlı etkinliklerde destek verir.
 • Eğitim Gönüllüsü: Ege Orman Vakfı’nın İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yaptığı işbirliği sonucu yüzlerce öğrenciye ve istekli diğer kurum ve kuruluşlara ormanlar, iklim değişikliği, enerji verimliliği,  geri dönüşüm konularında eğitim çalışmaları yapılmasını destekler.

Doğanın gidişatını iyileştirmek için değişime giderken, sizin de yanımızda olmanızı çok önemsiyoruz. Bizlerle el ele vermenizi, bilginiz, emeğiniz zamanınız ve yeteneğinizle doğaya destek vermenizi beklemekteyiz.

“Gelecek Kuşaklar Orman Yok Demesin Diye” bizimle olmak istiyorsanız, Gönüllülük formumuz web sitemizden ya da bürolarımızdan elde edebilirsiniz.

Ege Orman Vakfı, Ülkemizin çevre olgusuna katkıda bulunmak, orman alanlarını ağaçlandırma çalışmaları yaparak genişletmek, orman yangınlarıyla mücadele etmek, ağaç ve orman sevgisini yaymak, çevre ve ormanların korunması konusunda her düzeyde eğitimi gerçekleştirmek, tüm resmi, özel kuruluşlar ve gönüllü vatandaşlarla işbirliği yapmak üzere 26.10.1995 tarihinde kurulmuştur. Yukarıda yazılı amaçlar doğrultusunda Ege Orman Vakfı'nın faaliyetlerine gönüllü olarak katılmak istiyorum.


Ege Orman Vakfı'nın hangi faaliyetlerinde gönüllü olmak istersiniz?

Yukarıda işaretlediğim faaliyetlerde Ege Orman Vakfı'nın gönüllüsü olarak destek vermek istiyorum.

Gönüllü yıllık üyelik bedeli 2 fidan bedelidir.
36,00
ÖDEME BİLGİLERİ
Kart Üzerindeki isim (*)
Son Kullanma Tarihi (*)
Kart Numarası (*)
Güvenlik Kodu / CVC (*)
Gönüllü Etkinlikleri