EGE ORMAN VAKFI

Nasıl Destek Olurum?

Eğitim Gönüllüsü

Profesyonel ya da gönüllü olarak eğitim geçmişi olan gönüllüler katılır. Eğiticinin eğitiminden sonra talep eden okullara - kurumlara vakfımızın tanıtımını ve hedef kitleye uygun eğitim içeriklerini aktarır.

Saha Gönüllüsü

Vakıf ve vatandaşlar arasında iletişim kurarak görünürlük faaliyetlerinde aktif rol alır. Fuar , AVM ve okul gibi yerlerdeki tanıtım stantlarında broşür ve bilgilendirme kitapçıkları gibi materyaller ile doğal varlıkların önemi ve korunması konusundaki bilincin oluşmasına ve yaygınlaşmasına yardımcı olur. Düzenlenen etkinliklere gönüllü olarak destek verir.

Proje Gönüllüsü

Vakfın proje uygulamalarında ve proje faaliyetlerinin hayata geçirilmesine destek verir.

İletişim Gönüllüsü

Vakfın sosyal medyada takipçilerini arttırmak ve daha geniş kitlelere erişimini sağlamak için paylaşım ve çalışmalar yaparak, Vakfın projelerini, etkinliklerini ve kampanyalarını yaygınlaştırır. Vakfın etkinlik noktalarında, iletişim faaliyetleriyle ilgili konularda destek verir (stand tanıtımları, yerel medya ilişkiler vb.)

Kaynak Oluşturma Gönüllüsü

Vakfın etkinlik noktalarında, fuarlarda, sokak etkinliklerinde ve çeşitli kurum ve kuruluşların etkinliklerinde yer alan stant çalışmalarına yardımcı olur, bu çalışmalar sonucu ayni ve/veya nakdi kaynak temin edilmesini, sponsor markalar bulunması için çalışır.

Ege Orman Vakfı Temsilciliği

Yaşadığı topluma, gelecek nesillere ve gezegenimize katkı sağlayabilecek, ekolojik bakış açısına sahip doğa dostu gönüllü temsilciler arıyoruz.
Yaşanabilir bir Dünyaya anlamlı izler bırakmak için Temsilcimiz olmak isterseniz web sayfamızda yer alan gönüllü formunu doldurarak başlayabilirsiniz.
Başvuru sonrası verilecek oryantasyon eğitimi ile vakıf tarafından onaylanan gönüllüler Vakıf Temsilcisi olabilirler.
Gönüllü Temsilcilerimizin Sorumlulukları:
Ege Orman Vakfı İlçe/Okul/ İşyeri Temsilcileri gönüllü olarak hizmet verirler ve sorumlu oldukları alanda Vakfımızı temsil ederler.
Ege Orman Vakfı İlçe/Okul/ İşyeri Temsilcileri sorumlu oldukları alanda şeffaflık ve güven temelli esaslarla Ege Orman Vakfı’nın proje ve faaliyetlerini destekler, katılır, yaygınlaştırır ve Vakıf kurallarına bağlı olarak yürütürler.
Ege Orman Vakfı; Temsilcileri ve Sorumluları ile birlikte Vakıf etik kuralları dahilinde aşağıda belirtilen faaliyetleri birlikte yürütür:
Eğitim Faaliyetleri,
Stant ve Tanıtım Faaliyetleri (Sorumluluk alanlarında Vakfı tanıtma ve hedef kitlenin katılımlarını sağlama)
Ağaçlandırma Faaliyetleri (Fidan bağışı ve fidan dikim etkinlikleri düzenleme)
Yerel Yönetim ile İletişim – İş birliği
Gönüllülük Çalışmaları (Gönüllü kazandırma – gönüllü faaliyetleri )
İlçe/Okul/ İşyeri Örgütlenmeleri- (Doğa Dostu Okul- Doğa Dostu İşyeri faaliyetleri)
Vakıf kampanyalarını tanıtma ve yaygınlaştırma
Doğa Gezileri düzenleme (Vakıf işbirliğinde)
Vakıf sosyal medya hesaplarını takip etmek, takipçi kazandırmak
Temsilcilerimize “Ege Orman Vakfı Temsilci Kimliği”, Ege Orman Vakfı önlüğü, Ege Orman Vakfı bayrağı verilecektir.
Doğanın gidişatını iyileştirmek için değişime giderken, sizin de yanımızda olmanızı çok önemsiyoruz. Bizlerle el ele vermenizi, bilginiz, emeğiniz zamanınız ve yeteneğinizle doğaya destek vermenizi beklemekteyiz.

Ege TEKİN

İzmir Ekonomi Üniversitesi Temsilcisi

Yurdagül TEKİN

İzmir Bayındır Temsilcisi

Ayşe Topçu ÖZTÜRK

İzmir Bornova Temsilcisi

Serap KAYALI

İzmir Karşıyaka Temsilcisi

Semra GÜRSAF

İzmir Aliağa Temsilcisi

Havva GÜLER

İzmir Buca Temsilcisi

Mehmet ÜNLÜ

İzmir Ödemiş İlçe Temsilcisi